BOLDOG SZÜLINAPOT!
2007 szeptember 17. | Szerző: NENE |
Elöször is nagyon boldog szülinapot kívánok saját magamnak. Szülinapom alkalmából megleptem magamat egy blog inditásával.
Az igazi inspirációt az adta, hogy a nlcafe honlapján olvastam a kismamablogról. És hamár a jó Isten úgy akarta, hogy ismét gyermeket várhatok miért ne irnám le. Miért ne kiabálnám szét a nagy világba, hogy IGEN, ÚJRA BABÁT VÁROK!!!!!!!!!!!!!!
Számomra ez maga a csoda, hiszen kilenc hónappal ezelött 2007.január 09-én temettem el első gyermekemet Reginát. Azóta nem telt úgy el nap, hogy ne gondoltam volna rá.
Regina nagyon súlyos Smith-Lemli-Opitz Szindrómával született 2006.december 31-én és 2007.január 01-én meg halt.
Az orvosok azt mondták, hogy sajnos statisztikai számítások alapján minden negyedik gyermekem ilyen betegséggel jöhet a világra. Azaz 25% esélyem van arra, hogy a következő terhességemből is beteg gyermek születik. De ne adjam fe, mert DNS vizsgálattal ki lehet szűrni a begséget a magzatvízből vett mintából. Csak hát ha beteg sajnos el kell vetetni.
Kislányomat császármetszéssel vették el tőlem a 36.héten a nálam fellépő terhességi toxemia miatt.
A műtétből felépülve páromat azzal keztem nyúzni, hogy én minnél elöbb teherbe szeretnék esni, mert nekem GYEREK KELL!!!!!(Ezért ne itéljen el senki se. Az “dobja rám az első követ” aki nem egedne az ösztöneinek. Amikor az élet értelme a gyermek. Aki mást mond az hazudik kifelé a világnak és saját magának is.)
Életem szerelme mondanom sem kell, hogy teljesen mellém állt a témában, bár szerinte azért egy évet legalább kéne várni, hogy a hasi sebek tutira összenőjenek.
Július végén felkerestük a nődokimat, és Ő adott egy tuti tippet arra,hogy tudnék teherbe esni: “Etess a férjeddel sok tojást és tarját, hogy legyen ereje. Aztán minden másnap “gyerekre gyúrni”. Egy nap akció, egy nap pihenés. Így biztos találkozik az érettpetesejt egy hímivarsejttel.”
Barátaink kétkedve fogadták ezt az orvosi tanácsot és mi is csak nevettünk rajta. De gondolván veszteni nem vesztünk semmit kipróbáljuk. Kipróbáltuk…….
Szeptember 10-én hétfőn támadt egy furcsa érzésem és elmentem venni egy terhességi tesztet. Megcsinálni nem volt merszem rögtön. Aztán csütörtökön reggel úgy ébredtem fel, hogy nekem meg kell csinálni a tesztet. MEGCSINÁLTAM. Az eredmény +. Bár a vonalka nagyon gyenge volt, de ott volt. Na gondoltam biztos ami biztos hétvégén megismételjük. Még aznap este a páromnak elújságoltam mit mutat a teszt. Szegénykém örült is meg nem is. -Mi lesz most? -Biztos, hogy terhes vagy? -Azt tudod, hogy fel kel készüljünk lelkileg mindenre? -De most tényleg……!?
Vasárnap reggel nem bírta tovább 6 órakor már felébresztett. -Na!?Mi van!?
Újra csináltam egy tesztet. IGEN ez +. Ez már egy határozott vonal volt. Jobban mondva két vonal. Tehát tutira terhes vagyok és ismét babát várok.
De most jönn majd még csak a neheze. Ma felhívtam a nődokimat és közöltem vele a jóhírt. Pénteken mehetek ultra hangra és utána megbeszéljük hogyan tovább. Addig is szedjek MagneB6-ot és Folsavat, és ha úgy érzem pihenjek le vigyázzak magamra(magunkra).
Már alig várom a pénteket. Minnél elöbb szeretném látni, érezni és tudni, hogy nem lesz semmi baj vele!!!

Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: